Terráriumi párásító rendszer, Cikkszám: 76308
A terrárium párásító rendszer ideálisan alkalmas a terráriumok nedvesen tartására és a növények öntözésére. Különösen a trópusi esőerdőkből való hüllőknek és kétéltűeknek van szükségük állandóan magas páratartalomra, hogy egészségesek maradjanak. A szubtrópusi sztyeppekről való hüllőknek is magasabb páratartalomra van szükségük a kora reggeli órákban. A terrárium párásító rendszernél a víz permetezését korlátlanra lehet állítani. Javasoljuk az eszköz szabályozását és ellenőrzését az optimális működés biztosítására.
Szivattyú:
Az alacsony feszültségű szivattyú (12V) biztosítja az egyenletes teljesítményt, ami korlátlanra állítható. A szivattyú teljesítménye függ a kiválasztott beállítástól, a sugármeghajtású felszereléstől és a csöpögtetőtől is. Ha levegő marad a rendszerben, ez a kezdetben csökkentett teljesítményhez vezethet. Kevesebb, mint 4 fúvóka használata esetén javasoljuk a kibocsátás manuális csökkentését.
Fúvókák:
A kiszállított fúvókák 50 fokos szöget zárnak be, forgathatók és elfordíthatók. Lehetővé teszik/engedélyezik a terrárium optimális páratartalmát és a növények öntözését.
Csöpögtető:
A csöpögtető biztosítja a növények állandó öntözését és használható például a kaméleonok ivókútjaként is. A csöpögés sebessége szükség esetén állítható. A csöpögtetőt mindig a végén (a fúvókák után) kell felszerelni.
Rögzítő/tartó elemek:
A rögzítőelemek lehetővé teszik a fúvókák és a tömlő beépítését a fa és géz burkolatok alatt is. A szükséges csavarokat is tartalmazza.
Tömlő:
A tömlőt a szükséges hosszúságra kell vágni. Győződjön meg róla, hogy a vágások egyenesek.
90 fokos L-Idom/Kanyar idom:
Az L-Csatlakozó lehetővé teszi a víztömlő 90 fokba való elfordítását anélkül, hogy megtörné a tömlőt.
Vízszűrő:
A vízszűrő megakadályozza, hogy a szennyeződések eltömítsék a pumpát. Biztosítja, hogy a terráriumban direkt vízelvonáskor egy előszűrés zajlódjon le.
Tartozékok bővítése:
A rendszert szükség esetén további fúvókákkal és csöpögtetővel bővíthető. A szivattyú teljesítőképessége egészen 8 fúvóka és csöpögtető beépítéséig növelhető. Csöpögtető nélkül 12 fúvóka használható.
Üzembe helyezés és felépítés:
Hely:
A tápegységet úgy kell elhelyezni, hogy ne érje nedvesség. Mielőtt a tápegységet a foglalatba helyezi/ a házhoz csatlakoztatja, bizonyosodjon meg róla, hogy a tápegység szivattyúházzal való csatlakozása le lett zárva és a szivattyú hálózati kapcsolója 0-án áll. A szivattyúház helye a terráriumon kívül legyen, hogy ne érje nedvesség. A maximális hossz 2,25m (a beépített fúvókák számától függően), amire a beépítéskor figyelni kell. A szivattyút nem lehet a víztartállyal megegyező vagy alacsonyabb szinten elhelyezni, mert különben a víztartály kiürülhet és a terrárium folyathat.
A felületnek pontosnak kell lennie, elengedő helynek kell lennie a hozzáféréshez és a beállítási munkánkhoz.
A szivattyú tömlővel való csatlakoztatása
A szivattyú víztartályba való csatlakozása jobb oldalról történik. A szivattyú fúvókából kimenő csatlakozása a bal oldalon van. Ahhoz, hogy a pumpát a tömlővel összekapcsolja, csavarja le a házról az anyacsavart és először egy kicsit kinyitva nyomja át a tömlőn. Második lépésként óvatosan lökje a tömlőt a szivattyúház tartószerkezetébe. Csavarja rá újra az anyacsavart. Ha a tömlők merevek, nedvességgel lazítani lehet őket. Ha a pumpa az első használatkor nem szív fel vizet a tartályból, a kezdéshez szükséges vákumot szájjal történő szívással is létre lehet hozni. Itt ajánlott a pumpát két rövid csődarabbal összekapcsolni, és a vizet a működő pumpával a tartályból a gépbe kiszívni. Amint a pumpába a víz ki lett szívva, működni fog. Ezután a felszerelés rendeltetésszerűen mehet.
A víztartály és a tömlő csatlakoztatása
Ahhoz, hogy a tömlőt a fedőhöz csatlakoztassa, csavarja le az anyát a tetőről, kis nyitással nyomja át a tömlőn. Második lépésként óvatosan lökje a tömlőt a tetőszerkezetbe. Csavarja vissza az anyát. Végül elforgatva illessze be a vízszűrőt az adagolócső végébe. A pumpa és a víztartály közötti szintkülönbség nem haladhatja meg a 120cm-t, mert így a szívóteljesítmény nem lenne elegendő.
A fúvókák/csöpögtető tömlővel való összekapcsolása
Ahhoz, hogy a tömlővel a fúvókákat/csöpögtetőt összekapcsolja, csavarja le az anyát a tartószerkezetről és kis nyitással nyomja át a tömlőn. Második lépésként óvatosan nyomja át a tömlőt a fúvókák/csöpögtető tartószerkezetébe. Csavarja vissza az anyát. Ezáltal a tömlő szorosan csatlakozik a tartószerkezethez.
A fúvókák telepítése:
A fúvókák legegyszerűbben a terrárium egyetlen hozzáférési pontján szerelhetők fel. A terráriumban a cső majd egymás után egy szórófejhez csatlakozik. Itt a mellékelt átvezetőt kell használni. Az átvezető használatához a megfelelő helyen egy kb 12 mm átmérőjű lyukat kell fúrni. A cső csatlakoztatása a telephez a fúvókáéhoz hasonló módon működik. A cső átvezetésének felszereléséhez csavarja be a szárnyas anyát, valamint egy második csavaranyát egy külön menetes oldalon. Most vezesse be ezt az oldalt kívülről a terráriumba. Végül biztosítsa az átvezetést belül a második anyával. Figyeljen arra, hogy a külső tartószerkezet a cső szerelési irányába álljon.
Végül az átvezetőt a ki és bemenő csőhöz lehet csatlakoztatni. A fúvókák és a cső a tapadókorongok (1. kép/üvegfedők) vagy a kötőelemek (2. és 3. kép/fa vagy géz) segítségével a terráriumban telepíthetők.
Tipp: Helyezze a permetező fejeket a kívánt helyzetbe, utána vágja a csövet a megfelelő hosszúságra. Kérjük, bizonyosodjon meg róla, hogy a vágások egyenesek-e.
Amikor felszereli a csövet, kérjük, figyeljen, hogy ne törje, vagy ne nyomja meg.
Továbbá figyeljen arra, hogy a cső ne legyen túl közel a terráriumban levő hőforrásokhoz. Ez eldeformálódást és tűzveszélyt eredményezhet.
Ha a felszerelésnél nem használ csöpögtetőt, a cső helyett egy tömítő dugó lesz az utolsó fúvóka hátsó részébe behelyezve. Ez egy anyával lesz a tömlőhöz rögzítve. A szórófejek összekötése után állítsa be az irányokat szükség szerint. Különösen figyeljen arra, hogy elektronikai eszközök ne legyen lepermetezve.
L-idom 90 fokos kanyar idom használata:
A 90 fokot L-idom használatához tanácsos először a csövet a megfelelő méretre vágni és felszerelni. Következő lépésként a csővégeket kell átnyomni az L-Idomba. Ahhoz, hogy a csövet az L-Idomból kikapcsoljuk, a kihúzás előtt és közben az L-Idomon levő kék gombot kell nyomni.
Utasítások a szerkezet működéséhez:
Az erős öntözés/áztatás elkerülése érdekében az esőztetőt csak néhány másodpercig kell működtetni vagy a szivattyú teljesítményét úgy kell kiválasztani, hogy az elázást elkerüljük. A műveletek közötti időt (min. 1 óra) is úgy kell kiválasztani, hogy a túlöntözést elkerüljük.
Ha a szivattyúk működés közben semmi vagy nem elegendő vizet szívnak fel, a szintkülönbségek vagy a rendszerben levő levegő miatt lehet. Ahhoz, hogy a rendszert légtelenítse, használjon csak egy fúvókát és egy rövid csődarabot (kb 20 cm).
Biztonsági előírások:
- Kérjük olvassa el figyelmesen az utasításokat, mielőtt használni kezdi a készüléket.
- A hálózati csatlakozót nem szabad nedves vagy vizes kézzel csatlakoztatni vagy leválasztani.
- A pumpa nem használható megállás nélkül. (maximum 10 perc szünet nélküli működés lehetséges)
- Ne változtassa vagy állítgassa az eszközt.
- Javítása csak szakképzett ember (elektroműszerész) által lehetséges
- Az eszköz tisztítása enyhén nedves szövettel történhet
- A rendszer csak a hozzátartozó hálózattal működtethető
- Az üzembe helyezés előtt a hálózati egységeket kibontani, átvizsgálni, hogy hibától és nedvességtől mentes legyen.
- Bármelyik alkatrész meghibásodása esetén az üzembe helyezés nem lehetséges vagy az eszközt azonnal le kell állítani.
- Az eszköz csak 0 és 40 fok közötti hőmérsékleten használható.
Fontos információk:
- A vízkövesedés elkerülése érdekében az eszköz csak ioncserélt vagy desztillált vízzel használható.
- Mindig bizonyosodjon me